Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog Toruń
3 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty za i przeciw
30 lipca, 2019

Coraz większa liczba ludzi wybiera na profesjonalną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest potrzebna w rozmaitych aspektach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale również osoby starsze. Dzięki temu są na dobrej drodze rozwoju.

W każdym wieku jest odpowiedni moment na unowocześnienie swoich zdolności używania się języka obcego. Znaczna liczba właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników do szkół, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. Obecnie posługiwanie się językiem angielskim to konieczność, szczególnie w środowisku zawodowym. Wysoki procent firm współpracuje z zagranicznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tym zakresie.

Angielski będzie korzystny dla każdego, ale najpierw należy zatroszczyć się o odpowiedniego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Wybór odpowiedniego kursu jest zależny od potrzeb. Szkoły językowe oferują lekcje pogrupowane na poziomy, grupy wiekowe i stopień zaawansowania. Dostępne są także zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy konwersacyjne, biznesowe, intensywne oraz dla dzieci i maturalne.

Także formę zajęć można dopasować do siebie. Organizatorzy szkół oferują zajęcia indywidualne, w grupach oraz on-line. Wybierając kurs dobrze sprawdzić czy możliwe jest zdobycie intersujących certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat danej oferty.

KORZYŚCI NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje ciąg atutów nauki języka angielskiego. W głównej mierze przy pomocy kursu zadbasz o swoją karierę zawodową. Wykształcony pracownik jest w cenie, a CV z angielskim na wysokim poziomie okazuje się coraz bardziej znaczące i otwiera drogę do zdobycia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z dalekich krajów. Przyda się więc w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, również bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego pomaga też przełamywać bariery wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, a co za tym idzie wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, kursy pomagają zrozumieć komunkaty, których w mediach jest mnóstwo osobom w średnim wieku i starszym.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka przyczynia się usprawnienia pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka potrzebuje intensywniejszej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą korzystne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Przed rozpoczęciem kursu dobrze jest właściwie dopasować do siebie poziom trudności. W tym przypadku wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten stopień jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli styczności z angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten poziom jest dobry dla osób, które mieli styczność z językiem, ale potrafią komunikować się w tym języku, ale nie nie są w tym pewni siebie.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest przeznaczony dla tych co, dobrze znają język, uczyły się go i chcą podtrzymać jego znajomość i zdobyć certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, który określa poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności pisania, czytania, mówienia i słuchania.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie rozumie i potrafi zastosować proste wyrażenia oraz pytania i odpowiedzi w temacie wydarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem stosuje umie porozumieć się w rutynowych zdarzeniach życia codziennego w bezpośredniej rozmowie na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w sytuacjach komunikacyjnych dla wydarzeń typowych. Formułuje proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, uzasadniając swoje opinie.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu zawartego w tekstach o złożonych lub abstrakcyjnych tematach. Rozumie dyskusję na tematy z pola jej specjalności. Komunikuje się naturalnie nie sprawiając problemów w rozmowie. Formułuje przejrzyste wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w szerokim zakresie trudnych tekstów. Komunikuje się płynnie i naturalnie w relacjach towarzyskich, służbowych i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje praktycznie wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego zwykle kończą się egzaminem, który pozwala na otrzymanie certyfikatu świadczącego znajomość języka. Dotyczą one wielu aspektów, również związanych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też takie dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najpopularniejszych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które oceniają stopień umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany i Certificate of Proficiency in English (CPE) — dowodzący biegłość językową. Egzaminy Cambridge charakteryzują się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który jest dowodem umiejętności komunikacji w środowisku biznesowym.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — oceniają umiejętności językowe w miejscu pracy. Odbywają się na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Tak samo jak TOEIC, jest przeprowadzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są kierowane do osób, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun