Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Metody depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych pośród innych metod. Dzięki niej, za niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl