siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka przeciw kretom siatka rabatowa
2 marca, 2017
Kredyty dla firm na oświadczenie kredyty dla firm bez zus us i bik faktoring bez bik
Poprawa płynności finansowej firm
3 marca, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest bardziej ekonomiczne? Dobry depilator, ciepły wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta chce posiadać nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez ani jednego włosa! Spora część z nas z nas wcale nie chce tracić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania włosów, z którymi musimy stać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Maszynki do golenia, sprawiający dużo bólu wosk, drogie akcesoria do pozbywania się owłosienia w domu – powinny zdecydowanie odejść. Został stworzony niedawno ich następca – profesjonalny laser, który potrafi usunąć włosy z całego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niesamowicie uciążliwe. Myśli o tym z pewnością każda kobieta. Rosnące włoski są mocniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz trudniej ich nie zauważyć. Jeżeli pragniemy zapisać się na zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, wtedy powinnyśmy zdecydowanie wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, bowiem można wyrządzić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Nie wolno zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bo to kwintesencja perfekcyjnie gładkich nóg (czy innych partii ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowych technologii i zdecydować się na laser? To efektywna technika, jednakże nie jest wcale taka łatwa. Trzeba zapisać się na co najmniej kilka luksusowych sesji, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włoski już na zawsze. Bardzo istotne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz zmysłową, ładną skórę.

Czy weryfikowałaś kiedyś to, ile maksymalnie czasu przeznaczasz codziennie na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w sklepie maszynkę do golenia to tracisz każdego dnia aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin każdego roku. Depilator automatyczny lub gorący wosk jedynie pozornie są wydajne, bo trzeba taki system stosować nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co 2 lub 3 tygodnie. A poza tym dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, które mają opóźnić wyrastanie włosów lub ich wrastanie. Depilacja woskiem jest uciążliwa i tylko dzięki niej możemy mieć niedługo trudności z wrastaniem włosków. A oprócz tego w sumie nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, można stanowczo powiedzieć, że epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest jeszcze wystarczająca. Wiele Klientek dowiaduje się o takiej opcji podczas wpisywania się na pozostałe zabiegi, np. podgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bo nie mają pojęcia na czym polega. W dodatku o epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży spora ilość fałszywych opinii.

Powód? Ponieważ określenia „depilacja” oraz „epilacja” są wykorzystywane jak wyrazy bliskoznaczne. Da się to zaobserwować chociażby po artykułach w sieci, albo deklaracjach różnych osób na forach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz ogólnie rzecz ujmując nie bazuje tylko na tym, że w pierwszym z owych sformułowań nie ma zaczarowanej literki „d”. W ręcznej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów lub depilatorem elektrycznym) pojedynczy włos jest usunięty, jednakże jedynie pozornie. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek pozostają zdrowe. Zatem depilację musimy systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego pozbywania się owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś efektem jest brak możliwości regeneracji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie skoncentrowanym światłem. W czasie wizyty dostarczany jest impuls. Melanina, a więc pigment znajdujący się w środku każdego pojedynczego włosa, wchłania doprowadzane światło. Podczas działania urządzenia jest generowane ciepło, a każdy włosek wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Skuteczność wiązki światła bazuje na tym, czy za jednym zamachem uszkodzi centralną część z włosem czy jedynie je osłabi. Kilkadziesiąt urządzeń, które wykorzystuje się w domach lub salonach kosmetycznych jedynie ogranicza mechanizm rośnięcia włosa. Stąd po krótkim czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Doznawanie bólu jest sprawą indywidualną, lecz mówiąc w skrócie nie wolno z pewnością stwierdzić, że epilacja laserowa wcale nie boli. W czasie przekazywania impulsu Pacjentki informują o tym, że doznają delikatne ukłucia albo mrowienie. Najniższa bolesność występuje na przedramionach i łydkach, natomiast najmocniejsza w okolicach intymnych i po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie doprawdy mały, niewiele znaczący ból, ponieważ na stałe pozbywamy się owłosienia.

Czy po jednym zabiegi włosy już nie odrosną?

Jednorazowy zabieg z całą pewnością nie da dobrych rezultatów. Laser usuwa w czasie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków efekty zagwarantują cztery wizyty depilacji laserowej. U jednej piątej osób niezbędne są kuracje przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć rosnąć i należy zapisać się na kolejny zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Odcień włosów przez cały ten czas był wyjątkowo istotny, zaś lasery dostępne na rynku w ogóle nie potrafiły poradzić sobie z włoskami blond, rudymi lub siwymi. Złotawe owłosienie było jednym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, gdyż urządzenia miały problem z odróżnianiem włosa od skóry. Obecnie korzysta się najbardziej z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w nowatorskie urządzenie do weryfikacji włosów oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne depilowanie nawet bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy o intensywnym zabarwieniu – krucze, brązowe – i prawie niewidoczne, m in. rdzawe oraz blond. Impuls świetlny jest dostrojony do koloru włosków oraz koloru cery, by absolutnie nie doszło do żadnych oparzeń. Parametry są zatem na każdym kroku niezwykle skrupulatnie dobierane, aby Klientki odczuwały maksymalny komfort podczas kuracji.

Kto absolutnie nie może jeszcze korzystać z zabiegu epilacji za pomocą lasera? Naturalnie Klientki, które posiadają popielate włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a kuracja zwyczajnie się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być w bardzo dobrym stanie, krótko mówiąc nie może być na niej żadnych uszkodzeń, ani zbyt suchych obszarów. Na kilka dni przed kuracją należałoby przeznaczyć parę godzin na przyzwoitą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem nasza skóra musi obowiązkowo być oczyszczona (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Szczególnie istotne jest jeszcze porządne ogolenie skóry, ponieważ w ogóle nie wolno depilować skóry podrażnionej. Skrzętne ogolenie daje pewność przyjemnego i do pewnego stopnia bezbolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda Klientka zdecydowanie powinna omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dostosowywana jest do partii ciała głowica – o mniejszych rozmiarach lub o większych rozmiarach zależnie od określonej partii ciała. Silniejszą stosuje się na rozległych rejonach, przykładowo plecach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Duża i mała jest przykładana do wybranej partii na tzw. „fałdę”. Z zewnątrz prezentuje się to w taki sposób, że dziwna lampa z czerwonym promieniowaniem jest przybliżana bez przerwy do ciała. Po sesji kosmetolog naciera kremem kojącym cały rejon, na jakim zabieg był robiony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po zabiegu oraz przez kilka kolejnych dni trzeba zdecydowanie pokrywać miejsca po depilacji laserowej kosmetykami, które w swym składzie zawierają panthenol albo kolejne substancje ochładzające oraz łagodzące. Przez mniej więcej 7 dni wcale nie wolno korzystać z peelingów złuszczających, należy zrezygnować całkowicie z balsamów przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, absolutnie nie można ich naruszać (ponieważ zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Możemy więc pozbyć się raz na zawsze niechcianego owłosienia z łydek, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To wspaniały zabieg dla Pań, które mają zbyteczne owłosienie w okolicy twarzy lub na brzuchu oraz sprawia im to dyskomfort, przykładowo nad morzem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Istnieje parę grup dolegliwości, jakie są fundamentalnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu depilacji przy użyciu lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, schorzenia nowotworowe, bielactwo lub intensywne choroby skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie wykona zabiegu, jeżeli zażywamy specyfiki z retinoidami bądź pijemy niektóre zioła. Zabieg musi koniecznie być zrealizowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, bowiem wówczas można z nim przedyskutować określone kłopoty pojawiające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, terapii depilacji przy użyciu lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Trzeba natomiast pamiętać, że po depilacji absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, kursować na basen albo używać kremów na bazie alkoholu (skrajnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg powinniśmy odbyć w najzimniejszych miesiącach, bowiem ostatni zabieg odbędzie się na początku wiosny. Całkowita kuracja trwa dosyć długo, gdyż następne sesje muszą być przeprowadzane w korzystnych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to idealny termin, aby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, aby odkryć ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeżeli planujesz wiedzieć więcej wejdź w link obok – Depilacja