Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie mieszkań
2 listopada, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny w Twoim domu
7 listopada, 2016

Zabiegi regeneracji włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Przy zakupie kosmetyków nie kierujmy się modą

Krótkie, półdługie, długie, pofalowane, proste, złotawe, brązowe, hebanowe… tyle ile typów włosów, tyle systemów na ich dobrą pielęgnację. Możemy poprowadzić odbudowę w domowym zaciszu bądź udać się do salonu. Jeśli śnimy o niezwykłych, połyskujących, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy właściwie iść do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko w trakcie konsultacji ze specjalistą otrzymamy informacje: jakiego tak naprawdę typu są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najodpowiedniejszy. Systematyczne mycie szamponem i kładzenie odżywki częstokroć nie przynosi spodziewanych skutków. Dzieje się tak, albowiem przy ich zakupie kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą np. na olejki do włosów, a nie uzasadnionymi „prośbami” naszych włosów. Specjalista natomiast wypatrzy w jednej chwili to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najpowszechniejszych czynników uszkadzających strukturę włosa przynależą: szkodliwa dieta, czynniki pogodowe, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy układaniu), niedostateczna pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Pochłanianie pokaźnej ilości cukierków, ciastek, czekolady, paluszków oraz innych słonych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi niezbędnych mikro- i makroelementów prowadzi do głębokiego zniszczenia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie dostaje ona tych komponentów, które powinna, stąd niezakłócony rozwój i mocna konstrukcja są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że brak im lekkości i powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe sposoby, pamiętajmy o stosowaniu tylko naturalnych środków, które w ogóle nie mają w swoim składzie parabenów, silikonów albo konserwantów, np. olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, macadamia, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej lub wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim daje błyskawiczne rezultaty. Żeby się one utrzymały wystarczy dodatkowo odbudowywać je w domu środkami od fryzjera. Na taką koncepcję wpadli Izabela oraz Marcin Górny wykorzystując nowatorskie kompleksy regeneracji włosów związane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

Terapia Olaplex

W skład pierwszej kuracji wchodzą:

  • Olaplex Bond Multiplier – dodaje się go do dobranego artykułu barwiącego. Regeneruje osłabione albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – stabilizuje wiązania siarczkowe, zwiększa oddziaływanie Multipliera. Za jego sprawą zjednoczone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest preparatem do wykorzystywania w domu i umożliwia regenerację włosów, podtrzymanie ich w świetnym stanie pomiędzy zabiegami, jak również utrzymuje umacnianie wiązań siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Z kolei system ColorpHlex okrywa konstrukcję włosów, sprawia, że są odporniejsze w czasie zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy zmęczone, pokruszone zostają natychmiastowo zregenerowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej recepturze zastosowano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka dociera do środka włosa i potęguje rezultaty koloryzowania lub rozświetlania. Rozczesywanie staje się swobodniejsze, włosy świetliste oraz subtelne w dotyku. Do korzystania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 oraz Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie wyciąg ze słonecznika).

System TrueKeratin

System TrueKeratin jest z kolei fantastycznym zabiegiem nie tylko na odżywienie włosów, lecz także ich prawdziwe wyprostowanie. System bazuje na nowoczesnej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć właścicielki loków, fali oraz włosów znacznie zniszczonych chemią. Keratyna przenika głęboko do środka włosów i zapewnia im blask, zdrowie oraz wspaniałą miękkość. W przeciwieństwie do rozmaitych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które uprzednio były koloryzowane, prostowane lub poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są elastyczne, gęste, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednak spłukać tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są właściwie nasze włosy. Na wspaniałe efekty możemy liczyć wtedy, kiedy są faktycznie mocno osłabione bądź połamane. Powinnyśmy w domu korzystać z łagodnych szamponów, by zbyt szybko nie wypłukały się wartościowe substancje. Trzeba rezygnować z tych, które zawierają SLS/SLES. Należałoby pamiętać, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam właściwą terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni albo saunę. Włosy po kuracji powinny być silnie nawilżone, lekkie, miękkie, promienne, łatwo układające się i „sypkie” (nie zaś „zlepione”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Salon fryzjerski