Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
12 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
Szeroki wachlarz produktów tylko w angra art
19 października, 2016

Ocieplenie budynku to w sumie jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś pomyśleć jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu zakres materiałów izolacyjnych był niezbyt szeroki. W hurtowniach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak w miarę postępu badań nad nowoczesnymi metodami docieplania mieszkań, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami prekursorskie. Producenci materiałów do izolacji poszukiwali produktu, który spełniałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Ważny był także wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej używane tworzywa nie dość, że cechowały się niską praktycznością, to silnie kurzyły (mowa tu o wełnie mineralnej). Po wielu latach starań o wynalezienie innowacyjnej technologii izolacji, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

Błyskawicznie zauważono, że pianka z poliuretanu jest materiałem wysoce funkcjonalnym, oferującym znakomitą izolację cieplną nie tylko mieszkań, ale także hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za precyzyjne krycie dowolnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się poniżej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Wyróżniamy dwa warianty pianki pro – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa rodzaje pianki różni głównie budowa, ale także przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe stosuje się przy izolacji takich powierzchni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Używa się je przy ocieplaniu natryskowym, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro odznacza się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie absorbuje wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z drugiej strony pianka otwartokomórkowa wykorzystywana jest głównie w docieplaniu wnętrza domów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa wskazuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co znakomicie przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie wpływa na konstrukcję obiektu i jest przyjazna dla przyrody, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka PUR pod względem technologii

Najpoważniejszym problemem związanym z izolacją domu jest pojawienie się tak zwanych mostów cieplnych. Zastosowanie pianki PUR zupełnie eliminuje tenże problem, ponieważ surowiec trafia do najbardziej skomplikowanych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) przetwarzana jest już na placu budowy. Dzięki użyciu profesjonalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na dowolne powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje znacznie mniej powierzchni niż tradycyjne materiały ociepleniowe. Dodatkowo wzmacnia konstrukcję obiektów budowlanych. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle szybkim czasie, co niejednokrotnie jest elementem decydującym przy doborze metody docieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Korzyści stosowania pianki PUR

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla klasycznych metod izolacji. Głównie dlatego, że przy jej wykorzystaniu zmniejsza się grubość powłoki izolacyjnej. Pianka Pro jest neutralna dla przyrody i najlepsza dla alergików. Zapewnia najwyższy stopień izolacji ciepła wewnątrz domów, ponieważ nie zmienia swoich cech nawet po wielu latach od jej aplikacji. Nie dosyć, że gromadzi ciepło w wnętrzach w okresie zimowym, to jeszcze zapobiega przed ich ogrzaniem w lecie. Niski współczynnik nasiąkania wody powoduje, że w ociepleniu nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym dobrze napomknąć, to łatwa aplikacja pianki. Pianka PUR wypełnia najwęższe powierzchnie bez najmniejszego kłopotu. Jej konstrukcja umożliwia całkowitą przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

Odpowiednie ocieplenie domu to gwarancja komfortu nawet w chłodne dni. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką poliuretanową potwierdzają, że taka izolacja jest najbardziej efektywna i najłatwiejsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo porównywalne, zatem przy wyborze metody docieplenia mieszkania warto przypomnieć sobie o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja pieniędzy, ale również czasu.

Jeśli zdecydujecie się na ocieplenie pianką, kolejnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat działa w branży technologii ociepleń nie tylko budynków lokalowych, ale także produkcyjnych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to profesjonaliści od ociepleń poliuretanowych, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej informacji przeczytacie na ich stronie, na którą Was zapraszamy: docieplenia pianką pro.