Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Praktyczne kaptury foliowe na palety
24 lipca, 2016
Profesjonalne usługi remontowe, hydrauliczne i elektryczne
31 lipca, 2016

Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?

Jeszcze przed budową domu warto jest pomyśleć jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Obecnie, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują kompleksowe i różnorodne rozwiązania, więc możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak dopasujemy system ogrzewania powinniśmy dobrze przemyśleć swoje priorytety. Po pierwsze jaki rodzaj opału chcemy stosować. Po drugie czy chcemy redukować opłaty za ogrzewanie i, co dla wielu osób jest bardzo ważne, czy chcemy żeby instalacja co była przyjazna dla otaczającego nas środowiska. Pamiętajmy, że najkorzystniejsze rozwiązania to te, które będą w 100% spełniać nasze oczekiwania. Pomożemy Państwu poznać produkty oferowane obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najlepsze produkty grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły stałopalne

Jeśli poszukujecie wielofunkcyjnych i energooszczędnych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia grzewcze, które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich materiałów opałowych jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy gwarantuje nam możliwość czerpania z najtańszego w danym czasie paliwa, co minimalizuje koszty ogrzewania domu w dużym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i proste w utrzymaniu. Każda firma posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z automatycznym podajnikiem, dla osób, które cenią sobie czas i wygodę.

Nowoczesne kotły gazowe

Współcześnie na rynku możemy dostać dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania wykorzystują także ciepło wygenerowane z spalin, co gwarantuje wysoki poziom oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całości energii powstałej z pracy urządzenia. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w użytkowaniu i konserwacji. Kotły gazowe wykorzystują jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii – gaz, stąd są idealne dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Charakteryzują się kompaktową budową. Kotły mogą być doprowadzone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy wykorzystują także ciepło, które w standardowej technice grzewczej wyparowuje przez komin. Przez to kotły olejowe pracują z efektywnością w granicach 90%, co w efekcie ogranicza straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe posiadają wbudowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Warto jest wspomnieć, że co raz więcej producentów oferuje kotły spalające olej opałowy z udziałem biooleju, co korzystnie wpływa na stan środowiska naturalnego. Kotły olejowe są przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w instalacjach wentylacji, które ułatwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały dzień, ale także wydajne ogrzewanie domu. Rekuperatory to dość młode urządzenia, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one energię na poziomie nawet 90 %, co w efekcie przynosi realne oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, ponieważ nie wykorzystują żadnych uzupełniających źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami rozwiązanie na które Cię stać.

Ogrzewanie podłogowe – wydajność na wysokim poziomie

Jednym z najkorzystniejszych dziś dostępnych systemów związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako jedyny system grzewczy, lub może uzupełniać funkcjonowanie typowej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego podłączenia do jakichkolwiek produkowanych jednostek grzewczych . Współpracuje ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzielimy na elektryczne i wodne. Kompleks rur poprowadzony pod parkietem produkuje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego domu. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod panelami drewnianymi, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe zapewnia idealny rozdział temperatury i jest w całości niewidoczne, co podwyższa estetykę wnętrza.

Bezpieczeństwo instalacji ogrzewania domu to bardzo ważna sprawa, dlatego projektowanie instalacji co zostawmy specjalistom. W nowoczesnym domu dobrzej jest także założyć ogrzewanie podłogowe, które gwarantuje wysoki poziom komfortu. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Decydując się na konkretny system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które otrzymały wszelkie certyfikaty i są łatwe w użytkowaniu. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą z nami przez długie lata.

Pewne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj istotą jest jakość wykonania i produktywność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub zamierzają w przyszłości wyremontować swoją instalację grzewczą, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej szczegółów. Nasze specjalizacje to przede wszystkim serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Wejdź w znajdujący się obok link by odwiedzić naszą stronę i dowiedzieć się więcej o naszej firmie: Kotły stałopalne Toruń.