Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Ogrody projektowanie i zakładanie – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Czynności notarialne
30 sierpnia, 2020

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Egzaminy wymagają kilku etapowych przygotowań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze umiejętności na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub w razie składania papierów na studia. Perfekcyjnie oceniają nasze umiejętności i demonstrują je jako certyfikat. Nie w każdym miejscu jest możliwość zdobycia certyfikatu. Taką sposobność dają tylko profesjonalne kursy angielskiego. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki czemu zyskujemy profesjonalny certyfikat. Gdy podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z usług szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu nie łatwo jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały do nauki i ktoś doświadczony, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin to inny zakres wiedzy i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie otwierając nam większe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na kategorie prościej jest się do nich dostosować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem został stworzony specjalnie dla najmłodszych. Ocenia on znajomość języka angielskiego na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Potwierdza to ich zdolności i kieruje do kolejnych starań związanych z nauką języka. Łatwiej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego osobom pełnoletnim. Zaliczony egzamin udowadnia posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz sposobność pracy w środowisku wielojęzycznym. Zdobycie certyfikatu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będziesz mieć problemów w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zaliczenie zajęć języka angielskiego na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w innym kraju w języku angielskim. Posiadając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English reprezentuje poziom zaawansowany. Jest uznawany przez najbardziej popularne marki. Oświadcza, że możesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Potwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go jesteśmy już w stanie zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy problemów z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też opcja przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin odzwierciedla praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to potrzebne, jeśli zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego certyfikatu zawiera specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest opcja dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Wyjaśnia to też wagę certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą fleksję oraz zakres słownictwa w różnych tematach, mających miejsce w codziennym życiu. Jednakże rodzaj egzaminu zależy od tego, jaki certyfikat wybierzemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych predyspozycji językowych, dobrze jest udać się do szkoły językowej. Tam prowadzący sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup społecznych, ponieważ poziom egzaminu wzrasta adekwatnie do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też powiązane z tym, co zamierzamy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam potrzebny do określonej pracy, prawdopodobnie wybierzemy inny, niż w razie składania papierów na anglojęzyczne studia.