dj na wesele bydgoszcz dj na uroczystości dobry dj
Profesjonalny DJ zastąpi każdy alkohol
4 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – historia, zmiany, czasy najnowsze
18 maja, 2017

Wideofilmowanie to doskonały sposób na uchwycenie najcenniejszych chwil podczas własnego ślubu. Film z wesela to wyjątkowa pamiątka nie tylko dla Nowożeńców ale również dla rodziny. Przypuszczalnie każdy z nas po paru latach lubi przypominać sobie swoje wesele. Ja na przykład mój film z wesela oglądałam już kilka razy, pomimo, że zostałam żoną nie całe 4 lata temu. Kamerzysta uchwycił to co najistotniejsze – uczucia, wzruszenia, uśmiech i szczęście. Dlatego lubię wracać do mojego filmu z wesela, gdyż przyzywa najpiękniejszą chwilę mojego życia. Niewątpliwie jest to zasługą kamerzysty weselnego, który stanął na wysokości zadania i dopasował najlepsze kadry z trwającego kilka godzin przyjęcia.

Ja planowałam ślub jakiś czas temu. Dobrze wiem ile problemów może wyrządzić jego planowanie. Wynajęcie sali weselnej, wybór odpowiedniej sukni ślubnej i naturalnie, jak w temacie, wynajęcie właściwego kamerzysty na wesele. Zaufajcie mi, dobry kamerzysta weselny to prawdziwy skarb. Mi zależało na tym aby, ekspert od wideofilmowania nie kosztował nas zbyt drogo. Mieliśmy bardzo ścisły kapitał, więc patrzyliśmy na oferty typu „niedrogie wideofilmowanie”, albo „tani kamerzysta na wesele”. W tym momencie mogę Wam zakomunikować, że osoby oferujące się takimi określeniami wcale nie są takie niedrogie. Jeśli planujesz wynająć dobrego kamerzystę weselnego zacznij, identycznie jak My pytać się najbliższych. My wybraliśmy kamerzystę z rekomendacji mojej koleżanki z pracy. I dziś w naszej szafce mamy precyzyjnie zmontowany i naprawdę wzruszający film z wesela.

Teraz chce Wam pomóc jak wybrać profesjonalnego kamerzystę na wesele. Pierwsza rada – wideofilmowanie powinno być jego pasją! W innym przypadku film z wesela może okazać się totalną klapą. Jedna z moich znajomych zatrudniła na własny ślub kamerzystę, po którym od razu było widać, że po prostu chce zarobić. Po 3 miesiącach oprawy dostała film którego nie dało się oglądać. Nerwowo nagrany. Najbardziej kluczowe ujęcia przełączone w połowie. To nie było wideofilmowanie, tylko wędrowanie po sali weselnej z kamerą. Przy wyborze kamerzysty ślubnego zawsze kierujcie się opiniami przyjaciół i niewątpliwie własną intuicją.

Jak znaleźć kamerzystę ślubnego?

Po pierwsze kierujcie się własnym wyczuciem gustu. To że jedna osoba mówi Wam, że ten kamerzysta ślubny jest najlepszy, nie świadczy to, że jego filmy będą w Waszym odczuciu dobre. Poszukując odpowiedniego kandydata na kamerzystę ślubnego zawsze zarezerwujcie sobie chwilkę na przejrzenie portfolio. Nie wybierajcie metodą wyliczanki, bo możecie się nieźle przejechać. Poznajcie opinie kolegów, jak i na forach internetowych.

Koszt wideofilmowania

Na pewno próbujecie sobie wyobrazić ile zapłacicie za wynajęcie kamerzysty ślubnego. Chyba, że jesteście szczęśliwcami z bezkresnym budżetem weselnym i możecie sobie pozwolić na zatrudnienie drogiego specjalisty. Ale powiedzmy sobie szczerze. Każdy z nas planuje koszt tak, aby wynająć dobrego kamerzystę w rozsądnej cenie. No właśnie, jakie są typowe koszty wideofilmowania? Ceny wideofilmowania idą w górę wraz z liczbą mieszkańców określonego miasta. W małej mieścinie koszt zatrudnienia kamerzysty na wesele to 1500 złotych. W większym mieście, na przykład w Warszawie, powinieneś być pewny tego, że za kamerzystę weselnego zapłacisz do 4000 złotych. Wielu kamerzystów proponuje indywidualnie ustalaną cenę wideofilmowania.

Jakie są trendy w 2017 w filmach ślubnych?

Potrzeby Par Młodych co do konstrukcji filmu ślubnego rosną. Kamerzyści ślubni dobrze o tym wiedzą, przez to w większej liczbie przypadków proponują atrakcyjne formy wideofilmowania. Dziś film z wesela nie przypomina już banalnego wideo z starej epoki. Obecnie kładzie się nacisk na świeże rozwiązania, które zaskoczą Nowożeńców. Co jest modne w tym sezonie? Na czołowym miejscu klipy weselne. Klip weselny, to migawka najbardziej kluczowych momentów weselnych. Przeważnie jest on intro do całego filmu z wesela. Jest to także fajny pomysł na upominek dla najbliższych. Nowością w branży wideofilmowania są filmy typu SDE, czyli Same Day Edit. Filmy te oprawia się tego samego dnia. Zestawione są z migawek przygotowań i uroczystości zaślubin. Filmy SDE wyświetlane są już w trakcie wesela, jako ozdoba całej uroczystości. Szkoda, że parę lat temu nie było tych filmów w ofercie. Chętnie poprosiłabym mojego kamerzystę o coś takiego. Dziś królują jeszcze filmy weselne na wesoło. Niektórzy kamerzyści aranżują tematyczne zabawy, aby wzbogacić materiał filmowy. Po wszystkim film z wesela ogląda się z radością. Bardzo często pojawiającą się modą jest skracanie filmów. Jestem ciekawa czy pamiętacie jeszcze filmy weselne kręcone tak z dekadę temu. Dla mnie bardziej niż film był to reportaż weselny. Drobiazgowe i otwarcie mówiąc troszeczkę beznamiętne. Dzisiaj kamerzyści ślubni co raz częściej proponują filmy ślubne, które trwają nie dłużej niż 1,5 h. Według mnie w takim czasie można bez żadnych trudności zawrzeć wszystko to co najważniejsze.

Jak już wspominałam na początku – odpowiedni kamerzysta weselny to największy skarb. Nie mam pojęcia jak Wy uważacie, ale dla mnie kamerzysta na ślub był nawet cenniejszy niż fotograf! Pewnie czekacie teraz na rekomendacje? Ja mogę Wam polecić kamerzystę weselnego, którego zatrudniliśmy z mężem na nasze wesele. W chwili gdy ujrzeliśmy jeden z opublikowanych na jego stronie www filmów, od razu wiedzieliśmy, że to nasz najlepszy kandydat. Sprawdźcie ofertę na tej stronie:Wideofilmowanie