Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020
Implanty – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implantolog – Toruń

Piękny uśmiech w jeden dzień w klinice dentystycznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie w gabinecie stomatologicznym zwykle dzieli się na sporo spotkań. Przede wszystkim w trakcie leczenia z zakresu implantologii, ortodoncji i chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj metody leczenia pozwalają dentystom na ograniczenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki najnowszym technikom implantologów gabinety dentystyczne udostępniają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Szybka alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica między tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na technice ulokowania implantów. Zwykle wszczepiane są tak zwane implanty dwufazowe. Ten rodzaj leczenia stomatologicznego odznacza się tym, że po pierwsze umieszczany jest implant, a następnie w drugiej fazie stomatolog mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwie fazy oddziela od siebie długookresowy czas osseointegracji, tj. proces, gdy implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na stałe, proteza może zostać osadzona przez stomatologa.

W momencie wstawiania implantów w jeden dzień, używane są jednofazowe implanty, gdzie pełna procedura wszczepienia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega w trakcie jednej wizyty. Warto jednak nadmienić, że proces osadzenia implantów w jeden dzień muszą poprzedzić konkretne badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia dentystycznego był absolutnie prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog sporządza treściwy plan leczenia dentystycznego oraz szablony, jakie posłużą do stworzenia modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w trakcie jednej wizyty. Warunekiem uzyskania nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie wcześniej niezbędne okaże się leczenie dentystyczne, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest dogłębna konsultacja z dentystą. Na tym etapie przygotowywane są wszystkie elementy poprzedzające zabieg właściwy. Stomatolog ocenia stan zębów, jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego rolą jest także wzięcie właściwych wycisków, dzięki którym stomatolog protetyk stworzy właściwą odbudowę protetyczną. Co ważne pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość utraconych zębów, może wybrać różne protezy. Przy mniejszych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W przypadku bezzębia często polecana przez stomatologów jest technika osadzenia protezy całkowitej na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań stomatolog przedstawia także koszt implantów i całego leczenia.

Drugim etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie stomatolog aplikuje 4 lub 6 implantów stomatologicznych, a następnie bezpośrednio tymczasową protezę. Dlaczego wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jednofazowych czy dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Proteza tymczasowa gwarantuje pacjentowi całkowity komfort i właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z twardym i pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda całkiem naturalnie.

Finalna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień jest po złączeniu z kością implantów, kiedy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Zazwyczaj na taki zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten etap też zostanie uwzględniony w czasie tworzenia planu leczenia stomatologicznego. Właściwa odbudowa protetyczna wykonywana jest wysokiej klasy surowców oraz dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie higieny oraz stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie porady stomatolog oczywiście przekazuje pacjentowi w czasie wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Natychmiastowe zakładanie implantów zazwyczaj odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed stomatologów implantologów. Najczęściej wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych bezzębiem. Każda z tych metod jest sposobem otrzymania uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy ilości implantów, na których zostanie zamontowana proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne można zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne oparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają w głównej mierze osobom, które utraciły pełen łuk zębowy. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie ograniczone, a pacjent może cieszyć się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl