Fryzjer – wybieramy dobry salon
14 kwietnia, 2020
Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020

Implanty zębów – Toruń

Proteza w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów u dentysty często dzieli się na wiele spotkań. Zwłaszcza w czasie zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj sposoby pozwalają dentystom na pomniejszenie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki najnowszym sposobom implantologów gabinety dentystów dają możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w trakcie jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka naprawa zębów jest możliwa właściwie od ręki.

Zęby w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Czym jest proteza w jeden dzień i czym różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębowych u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, bazuje na metodzie umieszczania implantów. Zwykle aplikowane są tzw. implanty dwufazowe. Ten typ leczenia stomatologicznego odznacza się tym, że na początku wszczepiany jest implant, a w drugiej fazie stomatolog przytwierdza uzupełnienie protetyczne. Te dwie fazy odgradza długookresowy czas osseointegracji, czyli proces, gdy implant wiąże się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zrosną się na stałe, nadbudowa protetyczna może zostać umieszczona przez stomatologa.

W momencie uzupełnienia implantów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, w jakich pełna procedura aplikacji implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej zamyka się w trakcie jednej wizyty. Warto jednak nadmienić, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby cały proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na bazie badań stomatolog przygotowuje treściwy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które będą podstawą do stworzenia modelu protezy. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów przebiegnie w jeden dzień. Warunekiem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. Inaczej na początku konieczne będzie leczenie stomatologiczne, by w przyszłości nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja stomatologiczna. Na tym etapie wykonywane są wszystkie elementy poprzedzające właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest też wzięcie odpowiednich wycisków, na bazie których stomatolog protetyk przyrządzi indywidualną uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent ma kilka możliwości. W zależności od ilości luk zębowych, może poprosić o różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji bezzębia z reguły sugerowana przez dentystów jest technika oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. Na tym etapie stomatolog określa też koszt implantów i całego leczenia.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice stomatologicznej. W tej fazie stomatolog wszczepia cztery albo sześć implantów zębów, po czym od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od stomatologa z twardym oraz uzupełnionym uśmiechem w jeden dzień, jakiego może używać zupełnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a także wygląda całkiem naturalnie.

Ostatni etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, gdy protezę tymczasową zastępuje właściwa proteza. Zwykle na zabieg należy umówić się z dentystą po paru miesiącach. Z całą pewnością ten element także będzie włączony podczas przygotowywania planu leczenia stomatologicznego. Ostateczna proteza wykonywana jest wysokiej klasy materiałów i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że spełni swoją rolę dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie higieny i ciągłe konsultacje stomatologiczne. Wszelkie porady stomatolog oczywiście omawia z pacjentem w czasie kolejnych wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – System All on 4 oraz system All on 6

Natychmiastowe wszczepianie implantów z reguły przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed dentystów implantologów. Zwykle stosuje się je w przypadku osób dotkniętych bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, na których będzie oparta proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich zapewnia wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która z uwagi na to nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w trakcie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy zalecają przede wszystkim osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent wychodzi ze swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl