Implantolog – Toruń
26 sierpnia, 2020
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania roślin w ogrodzie
27 sierpnia, 2020

Implanty – Toruń

Implanty w jeden dzień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że naprawa zębów w klinice dentystycznej zwykle rozkłada się na sporo wizyt. Przede wszystkim w trakcie zabiegów z dziedziny implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj sposoby umożliwiają stomatologom na zmniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie w klinice dentystycznej. Dzięki obecnym sposobom implantologów gabinety stomatologów oferują możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech w ciągu jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest dostępna właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Wygodna alternatywa dla pozostałych protez

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od pozostałych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy bardziej znanym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w klinice dentystycznej, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na metodzie ulokowania implantów. Tradycyjnie wszczepiane są tzw. dwufazowe implanty. Ten model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że na początku aplikowany jest implant, a w drugiej fazie dentysta zakłada uzupełnienie protetyczne. Te dwa etapy przerywa długookresowy czas osseointegracji, tj. czas, w którym implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zespoją się na dobre, proteza może być przyłączona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy zębów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, w jakich cały proces aplikacji implantów oraz osadzenia nadbudowy protetycznej odbywa się w trakcie jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że procedurę aplikacji protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą poprzedzić pełne badania diagnostyczne u dentysty, żeby proces leczenia dentystycznego był jak najbardziej prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie badań dentysta sporządza treściwy plan leczenia dentystycznego i szablony, które posłużą jako podstawa do przygotowania modelu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog przeprowadzi w czasie jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie na początku potrzebne będzie leczenie u stomatologa, aby później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie wykonywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta sprawdza stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego zadaniem jest też pobranie odpowiednich wycisków, na podstawie których dentysta protetyk spreparuje indywidualną uzupełnienie protetyczne. Co ważne pacjent ma do wyboru wiele możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może wybrać różne protezy. Przy małych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji pełnego braku zębów bardzo sugerowana przez stomatologów jest metoda oparcia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 lub All on 6. Na tym etapie dentysta ustala też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Kolejną fazą zębów w jeden dzień jest właściwy zabieg, wykonywany w klinice stomatologicznej. Na tym etapie dentysta umieszcza cztery albo sześć implantów zębów, a zaraz za tym od razu tymczasową odbudowę protetyczną. Z jakiego powodu wspominamy o uzupełnieniu tymczasowym? Bez względu na technikę – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a na to potrzeba czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa gwarantuje pacjentowi całkowity komfort oraz właśnie zaaplikowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej umożliwia zdobycie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z stabilnym oraz pełnym uzębieniem w jeden dzień, jakiego może używać dokładnie tak, jak ze swoich zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz pozwala im na spokojny proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia dentystycznego implantami w jeden dzień przebiega już po zespojenia z kością implantów, gdy uzupełnienie protetyczne tymczasowe zastępuje właściwa proteza. Zwykle na taki zabieg trzeba umówić się ze stomatologiem po paru miesiącach. Z całą pewnością ten etap również będzie objęty w czasie projektowania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza przygotowywana jest z najwyższej jakości materiałów i dopasowana indywidualnie, dzięki czemu będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest utrzymanie pełniej higieny i stałe konsultacje dentystyczne. Wszystkie zalecenia dentysta oczywiście przedstawia pacjentowi w ciągu kontrolnych wizyt. To ważne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 lub All on 6

Jednofazowe aplikowanie implantów z reguły przeprowadzane jest w jednym z dwóch systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Zwykle aplikuje się je u osób dotkniętych pełnym bezzębiem. Każda z tych technik jest sposobem otrzymania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, gdzie będzie przyłączona proteza. Według uznania protezę można zamontować na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia dobrą stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa ani nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają przede wszystkim osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty dentystycznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zmniejszone, a pacjent wychodzi ze swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl