Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Implanty zębów – Toruń
26 sierpnia, 2020

Fryzjer – wybieramy dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces codziennej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, jakie muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest też wygląd salonu oraz nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale też jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do zrealizowania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są też dyplomy, jakie często można przejrzeć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer ciągle się rozwija – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują większość klientów. Jeśli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami z reguły powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują wyszukane upięcia, które będą doskonałe na przykład na ślub albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego umiejętności nam pasują. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , by upłynął w przyjemnej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów należy unikać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze też zwrócić uwagę na to, jak wiele czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić obniżkę, naprawczy albo nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tym zakresie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji każdego z klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeśli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jaki sposób fryzjer troszczy się o czystość salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda albo szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Warto też zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony zazwyczaj nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi też jakość sprzętu i produktów, jakie są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw ma wpływ na efekty działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa precyzja i pewność. Nawet najlepsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest większe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/