Biuro rachunkowe i e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Lampa Beyond

W jaki sposób wybielać zęby, żeby uzyskać pożądany skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi sposobami od dentysty jest uważane za jeden z najbardziej skutecznych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, da się łatwo przywrócić biel zębów o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, pojawiających na skutek np. kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą kawa, soki czy niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było zmniejszanie efektów zjadania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółty odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne wybielające zabiegi u dentysty, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najbardziej efektywne profesjonalne wybielanie zębów działa dzięki naświetleniu ich skonstruowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania przynosi świetne rezultaty już po jednym razie.

Wśród najpopularniejszych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, jaka oferuje oczekiwane i trwałe efekty już po pierwszym zabiegu wybielania zębów. Obok tego taka technika usuwa do 96% bakterii znajdujących się w jamie ustnej i zmniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Dlatego wybielanie zębów, choć najsilniej oczekiwane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, obracającym się w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego również moc naświetlania lampy może zostać dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń stomatologa. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Niejeden marzy o pięknym i białym uśmiechu. Z tego powodu wszędzie dostępne są różne sposoby wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są wszelkie pasty wybielające . Całkiem efektywnie eliminują przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie niszczą szkliwa. Tak samo popularne są paski, lakiery i wybielające żele do aplikacji w domu. Można kupić je na przykład w aptece, ale z reguły jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy pamięta, że świetnym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne oczyszczenie ich klinice stomatologicznej np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem możliwym gabinecie dentystycznym są także wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dopasowane do pacjenta na bazie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam wkłada nakładki po wizycie i stosuje zgodnie z ustaleniami stomatologa.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, by wybielanie było efektywne i bardzo bezpieczne? Bazą bezpiecznego wybielania jest kontakt z dentystą. Już teraz mamy świadomość, że wszystkie domowe metody, choć odrobinę dają efekt, tak naprawdę rysują szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Dentysta fachowo pomoże dowiedzieć się, jaka metoda z tych ogólnodostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Oprócz tego sprawdzi stan jamy ustnej i stwierdzi, czy przed zabiegiem wybielania potrzebne będzie najpierw ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania , trzeba upewnić się, żeby były one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach albo z polecenia dentysty. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na profesjonalne wybielanie u dentysty. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog wykorzystuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zobaczysz efekty wybielania ?

Warto wspomnieć, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki skutek, ale należy liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zazwyczaj zaraz po wybielaniu trzeba też przenieść się na tzw. białą dietę, by nie popsuć zdobytego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Skuteczność wybielania zębów

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień pochodzących z diety odsłania naturalny odcień zębów, a one nie zawsze są całkiem białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie uzyskamy pożądanej bieli środkami wybielającymi zęby z drogerii, ani fachowym wybielaniem u dentysty.

Jak sobie radzić, gdy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W takim przypadku proponujemy inne zabiegi estetyczne dostępne u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale aplikujemy na zęby, mają dużo plusów. Obok tego, że możemy wybrać ich kolor do chęci pacjentów, dzięki licówkom stomatolog może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to należy przed zabiegiem wybielania skonsultować się z dentystą, żeby sprawdził, jaka metoda będzie dla nas skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond