Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie maleje, co oznacza, że robi się ona obwisła oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chciałyby zatrzymać młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak same działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Ponadto, nowe metody są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego działanie opiera się na mocy ultradźwięków, które są emitowane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Ponadto technologia HIFU może być też stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg musi być wykonywany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie produkcji kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest doskonałą metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych preparatów tak zwanych stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest też użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dostosowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co daje zamierzone i trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 17 miesięcy. Co więcej może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to obszarów jak na przykład: czoło policzki, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, by podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły są długie na około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz zdecydowanie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie natężenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń komórek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje też na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, by osiągnąć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy i szyi ma naprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na końcowe efekty trzeba czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.