Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019

Termosy obiadowe, przydtane do pracy i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu zaprojektowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścianek, pomiędzy którymi znajduje się obszar pustki cieplnej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Strata ciepła jest również ograniczana przez przewodzenie oraz powierzchnie, która oprawiona jest osłoną odbijającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasze danie lub napój w wysokiej temperaturze przez długi czas. Współcześnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one primo, sporo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie odnajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego typu termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje nie byle jakiego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i ze stali, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak odporne. Następna sprawa jaką należy rozważyć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z gwintem lub hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wyprawę należy pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie wykonane termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; mają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/