Kurs bezpiecznej jazdy – poznaj naszą ofertę!
6 lutego, 2015
Nowoczesne projektowanie ogrodów
4 października, 2015

Za pojazd uprzywilejowany uważa się pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych lub służbach bezpieczeństwa publicznego. Prowadzenie takich pojazdów jest związane z podwyższonym ryzykiem drogowym, przez co kierowca samochodu ratunkowego powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z powyższym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu oferuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od wielu lat organizuje szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo atrakcyjnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, każda osoba chcąca pracować w zawodzie kierowcy, lub pełniąc a już takie funkcje jest zobowiązana do ukończenia szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Nie wystarczy już sam fakt posiadania prawa jazdy w danej kategorii. Obowiązek uczestnictwa w kursie skierowany jest do wszystkich kierowców, niezależnie od doświadczenia, a program szkolenia, ma na celu przygotowanie ich do optymalizacji stylu jazdy w warunkach specjalnych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Program szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku na drodze. Ponadto kierowcy Ci odpowiadają za życie i bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Ze względu na to wypracowanie u nich odpowiednich reakcji na czynniki wypadków drogowych i ekstremalnych sytuacji na drodze jest podstawowym celem kursu. Podobnie jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Podczas zajęć teoretycznych, kierowcy nie tylko utrwalają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z technicznymi i psychologicznymi aspektami zawodu kierowcy. Wykładowcy omawiają także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas zajęć praktycznych kierowcy uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. Program szkolenia przewiduje także zajęcia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Dokładne opracowanie programu kursu lepiej przygotowuje kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Jaka jest cena kursu i kto może w nim uczestniczyć?

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, został przygotowany dla osób, które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Za kierowcę pojazdu uprzywilejowanego uważa się osobę, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończone 21 lat i powinna legitymować się takimi dokumentami jak: prawo jazdy w właściwej kategorii i świadectwo od lekarza o braku przeszkód zdrowotnych i psychicznych. Cena kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych zależna jest od indywidualnych ustaleń z zainteresowanym kandydatem. Ceny zaczynają się już od 650 zł za szkolenie. Ośrodek Szkolenia Rajder bardzo często stara się oferować korzystne zniżki dla stałych Klientów i grup. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zakończone jest wręczeniem zaświadczenia zezwalającego prowadzić pojazdy uprzywilejowane w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroką gamę szkoleń bezpiecznej, defensywnej i ekonomicznej jazdy. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauka z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i skutecznych narzędzi. W naszym ośrodku pracują wykształceni instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, znakomicie przygotowują kierowców do radzenia sobie z ekstremalnymi sytuacjami w ruchu drogowym. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to doskonała okazja na zdobycie atrakcyjnego i ciekawego zawodu. Przygotujemy Cię najlepiej, jak to możliwe. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Wejdź na naszą stronę internetową i dowiedz się więcej – kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych