nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
24 lutego, 2017
serwis skuterów Kymco naprawa Kymco pielęgnacja Kymco
Serwis skutera Kymco
27 lutego, 2017

Skuteczny adwokat rozwodowy

Adwokat rozwody Wrocław sprawy rozwodowe Prawnik od rozwodów

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co realnie będzie miało miejsce podczas procesu sądowego? I czy sąd stawia tylko przykre zapytania? W jaki sposób „usposobić” się do procesu, by zyskać rozwód? Zacznijmy od tego, że dzisiaj procesy w kwestii rozwodów absolutnie nie są niczym niezwykłym. Mnóstwo mieszkańców miast i wsi w miarę upływu czasu widzi swój błąd, jaki sobie wyrządzili w kwestii wyboru drugiej połówki. Nierzadko współmałżonek oszukuje, nadużywa alkoholu albo innych środków odurzających czy dręczy psychicznie. W takiej okoliczności każdy z nas posiada prawo złożyć pozew o rozwód i wyglądać dobrego wyroku sądu. Czyhanie na holu przed salą na otwarcie rozprawy na pewno jest niezwykle stresujące. Nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy mieć standardową wiedzę na temat tego, kto i o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeśli wiemy, że sami właściwie nie damy sobie rady, możemy wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam zgromadzić kompletne niezbędne papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje najczęściej trzech sędziów, z czego siedzący wewnątrz jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to sędziowie ławnicy. Cała sprawa dzieje się bez udziału widowni, w rezultacie z wyjątkiem sędziów, współmałżonków i pełnomocników nikogo ponadto absolutnie nie powinno być podczas tego wydarzenia. W ogóle nie musimy się zatem niepokoić tym, że znajoma z biura dowie się za dużo o naszym związku bądź o tym, co konkretnie stało się z naszymi dziećmi. Pozostałymi szczeblami rozprawy są: przepytywanie partnerów, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie stron i w końcu – zamieszczenie werdyktu.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd najczęściej startuje od zadawania generalnych zapytań. Czy partnerzy prowadzą łącznie dom? (jeżeli nie, to od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy osiągnęły pełnoletność, kto aktualnie ma nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w owym gospodarstwie wcale nie ma); czy przedtem toczyły się wobec jednego z małżonków procesy dla rodzin? Czy występuje w ogóle jakakolwiek perspektywa na ocalenie małżeństwa? Po niniejszych pytaniach sąd przechodzi do przepytania najbliższych. Potrafi to zrobić na pierwszej rozprawie albo dopiero na kolejnej. W pierwszej kolejności wysłuchiwani są członkowie rodziny strony powodowej, a po czym – strony pozwanej. Od sumy świadków zależy ilość postępowań, zaś każdy z partnerów ma możliwość kierować do nich pytania. Kiedy małżonkowie i świadkowie zostaną już przepytani, to sędzia przechodzi do wysłuchania partnerów. Mają możliwość oni zademonstrować indywidualny stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie rzekł któryś ze świadków czy sam współmałżonek.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie dobro dziecka, nade wszystko niepełnoletniego
  • Stałoby to w niezgodności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu pożąda jedynie odpowiedzialny partner, przykładowo ten który dokonał zdrady (drugi małżonek jest zobowiązany sformułować zgodę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W niemałej ilości postępowaniach ma szansę pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeżeli dążymy do tego, żeby sędzia orzekł winę jednej ze stron za upadek małżeństwa. Powinniśmy się także do niego udać wtedy, gdy: strony posiadały ogólnodostępny dorobek, a jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą w fazie upadłości; zamierzamy, ażeby zostały zasądzone alimenty na drugiego współmałżonka bądź na najmłodszych członków rodziny; chcemy mieć wyłączną zwierzchność rodzicielską bądź pragniemy przeciwnej stronie zredukować stosunki z dzieckiem; sytuacja wymaga osądzenia wariantu użytkowania ze wspólnego mieszkania, jego rozdziału bądź przyznaniu go jednemu spośród współmałżonków; powinno się zawyrokować rozkład zupełnego kapitału. Adwokat ma możliwość nam pomóc nie tylko w sytuacji rozwodu, wręcz przeciwnie – również podczas separacji. Należałoby wspomnieć, że rozwód i separacją określają dwie różnorakie kwestie, jakie owszem są bliskie, lecz różnią się rezultatami. Osąd sędziego o rozwodzie powoduje, że małżeństwo przestaje egzystować. W przypadku separacji związek nadal działa formalnie. Osoby, które zdecydowały się na separację, z jakichkolwiek powodów właściwie nie chcą zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są bogobojne lub posiadają na wychowaniu małoletnie dzieci. Istnieje także coś wyjątkowego, jak separacja praktyczna, w jakiej mąż oraz żona obcują odrębnie, czyli nie zamieszkują tego samego mieszkania.

O czym powinniśmy pamiętać?

Koniecznie trzeba trzymać ze sobą wszelkie wskazówki obciążające pozostałą stronę, jeżeli zależy nam na stwierdzeniu jedynej winy. Muszą to być kawałki zdjęć, sms-y, wiadomości internetowe bądź materiały audio-wizualne. Trzeba wykazać, że współmałżonek, przykładowo dokonał niewierności lub wciąż nadużywa trunku. Jeśli staniemy przed sądem nie posiadając jakichkolwiek dowodów w tej sytuacji (czy nie mając świadków) zdobycie rozwodu potrafi trwać niesłychanie przewlekle. Postanowienie trybunału będzie bazowało na przepytaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz dobrego prawnika, to wejdź w ten odnośnik – Adwokat Katowice Rozwody