Profesjonalny dj na imprezy biznesowe dj na eventy pracownicze dj w Łodzi i okolicach
Dj na eventach klubowych
22 grudnia, 2016
Dj Warszawa
Muzyka na wesele, studniówkę i bal – tylko z dj-em!
28 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne to rozbudowane pojęcie, obejmujące ogół technologii związanych z transferem danych. Wśród technologii teleinformatycznych możemy odseparować media związane z komunikacją (Internet, telefonia i tak dalej) a także media związane z przechowywaniem danych (dyski pamięci pendrive’y i tak dalej). Jednak technologia teleinformatyczna ułatwia także przekaz danych pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest stworzenie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Rodzaje systemów bezpieczeństwa

To różnego systemy, których funkcją jest nadzorowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji czy poruszania się po konkretnym pomieszczeniu. W tym materiale szczegółowo omówimy kilka spośród nich a także przytoczymy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i udoskonalenia wykonywanych obowiązków.

System sygnalizacji pożarowej – technologia Zettler

System alarmowy pożarowy to kompleksowe rozwiązanie mające na wykrywać płomienie oraz powiadamiać o nim. Jego kluczowym zadaniem jest natychmiastowe wykrycie ogniska ognia, co sprawia, że pracownicy przebywający w budynku mogą szybko oraz bez problemów się ewakuować. Poza tym dzięki natychmiastowej reakcji, istnieje ogromna szansa, że pożar zostanie powstrzymany, a straty spowodowane ogniem będą mniej odczuwalne.

Taki system zbudowany jest przede wszystkim z czujek oraz alarmów, które mogą efektywnie spełniać swoją rolę wyłącznie wówczas, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając właściwe oprogramowanie system możemy tak ustawić, żeby na przykład w razie płomienia, system od razu dostarczał komunikat do komendy straży pożarnej. Tę a także kilkadziesiąt innych funkcji gwarantuje technologia Zettler MZX a także Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej bazujące na technologii Zettler MZX oraz Zettler ZX to jedno z najnowszych rozwiązań jeśli chodzi o systemy poprawiające bezpieczeństwo. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX współpracuje nie tylko z najnowszymi systemami, ale również tymi sprzed kilku lat. Stąd nie ma powodu, aby się martwić tym, że decydując się na ten system, za np. 12 miesięcy trzeba będzie zastąpić wszystkie urządzenia, żeby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, gdyż ze zdecydowaną większością sprzętu system ten współpracuje bez zarzutu. Nie trzeba więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na unowocześnienie sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

System kontroli dostępu pozwala swobodnie przemieszczać się na terenie obiektu za sprawą dedykowanej karty z paskiem magnetycznym. Takie rozwiązanie posiada kilka zalet, a są to: polepszenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilka chwil ocenić, w którym miejscu na terenie obiektu przebywa określona osoba, kto siedzi w wnętrzu X, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił pomieszczenie. W przypadku niebezpieczeństwa pożarowego mamy możliwość od razu sprawdzić, czy np. wszyscy opuścili budynek.

Taki system jest też wygodny, bo każde drzwi otwiera ta sama karta, dzięki czemu nie ma konieczności, aby przy sobie nosić kilkudziesięciu zbiorów kluczyków żeby dostać się do środka. Inną jego wartością to łatwe sterowanie – każda karta wyposażona jest w niepowtarzalny identyfikator, co pozwala administrować dostępami niezależnie od liczby pracowników. Do każdej karty możemy dodać całkowity dostęp do wszystkich miejsc lub tylko do pojedynczego – system umożliwia swobodnie zarządzać uprawnieniami. Jednym z najchętniej wybieranych i sprawdzonych systemów jest metoda proponowana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od 30 lat marka specjalizująca się w opracowywaniu a także obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla mniejszych oraz większych projektów. Kantech proponuje technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w zupełności efektywny, wymaga on kilku standardowych urządzeń, takich jak przykładowo zwora elektromagnetyczna.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego pozwala sprawować dozór nad firmą, obszaru w obrębie niej, lub nad osobami przebywającymi się w firmie. Monitoring sprawdza się w wielkich placówkach typu placówki oświaty, urzędy, biura bądź szpitale, ale także na osiedlach bądź w niewielkich sklepach.
Podstawowym zadaniem systemu monitorującego jest podwyższenie stopnia ochrony ludzi i samego obiektu, na przykład w chwili wystąpienia pożaru mamy możliwość w tej samej chwili sprawdzić poziom niebezpieczeństwa i tym podobne.

Dozór pozwala też rejestrować działania niewłaściwe, przykładowo przywłaszczenie cudzej własności czy celowe psucie własności. Jeszcze jedną korzyścią używania monitoringu jest zmniejszenie środków połączonych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest także potrzebnym narzędziem, dzięki któremu da się oszacować to, na ile pracownicy podchodzą do zleconych obowiązków. Jeśli chodzi o sprzęt monitorujący, warto poświęcić chwilę dokonaniom marki American Dynamics. American Dynamics to znany na całym świecie twórcą sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. American Dynamics działa od blisko pięćdziesięciu lat. Jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów elektronicznych produkowanych przez firmę American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer sieciowych .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego film który jest z nich nadawany jest przekształcany na postać cyfrową i nagrywany bezpośrednio na dysk twardy. Film rejestrowany przez kamery Illustra wyróżniają się doskonałą jakością (Full HD). Pośród dużej oferty kamer Illustra znajdziemykamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i przeznaczone do montażu zewnętrznego kamery minimalnych rozmiarów, kamery kopułkowe, a także kamery standardowe. Kamery Illustra są wygodne w montażu, możemy je umieścić na ścianach lub pod sufitem. Technologia stworzona przez American Dynamics umożliwia rejestrowanie w nocy, bo kamery Illustra są wzbogacone o reflektory podczerwieni.
 
Zdecydowanie więcej na temat systemów bezpieczeństwa, oprogramowania oraz akcesoriów, masz możliwość dowiedzieć się na stronie specjalizującej się w tym zakresie, odszukasz tam na przykład szczegóły na temat kamery Illustra, a także innych technologii wymienionych w tekście.