kamery Illustra
American Dynamics, Kantech, Zettler – o gigantach systemów bezpieczeństwa
24 grudnia, 2016
Aranżacja ogrodów projektowanie ogrodów Bydgoszcz projektant ogrodów Toruń
Profesjonalne projektowanie ogrodów
29 grudnia, 2016

Sprawdzając fora tematyczne na temat ślubów i wesel, niezmiernie często można znaleźć temat dotyczący tego, jaką muzykę wybrać na wesele. Sprawa, która często jest poruszana w kręgach forumowiczów jest dylemat, który można określić w ten sposób: kapela muzyczna czy dj na wesele – kogo wybrać?

O kapelach wyrażono już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to ciągle aktualny temat. Stąd pomysł, że w tym artykule opowiemy o tym, co robi dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak znaleźć dobrego dj-a oraz czym się różni dj od zespołu muzycznego. Zacznijmy jednak od początku.

Co trzeba wiedzieć o dj-u

Dj-em bez wątpienia nie należy nazywać osoby, która odtwarza muzykę puszczaną z listy na komputerze, ponieważ dedykowany sprzęt jest dla dj-a niezbędny. Profesjonalny dj dysponuje: mikserem i sprzętem nagłaśniającym, a niekiedy słuchawkami – ale to nie koniec, ponieważ dj, który podchodzi poważnie do swojej pracy, będzie dbał o to, by jego koncert nie tylko rewelacyjnie brzmiał, ale także estetycznie wyglądał.

Polecany dj – czym się wyróżnia?

Dj (albo didżej) prezentuje i miksuje muzykę, czyli zmienia przy użyciu dodatkowych efektów muzycznych. Dj to ktoś, kto wyróżnia się biegłą znajomością odtwarzanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej na czas występu. Jeśli chodzi o dj na imprezy typu impreza weselna czy bal studniówkowy, to dj musi być również dobrym widzem, żeby natychmiast ocenić, czy odtwarzany przez niego program odpowiada potrzebom gości. A dobry dj umie zagrać dla jakiejkolwiek widowni. Specjalnie kładziemy na to nacisk, dlatego że profesjonalny dj nie pozwoli sobie na to, żeby grana przez niego kompozycja muzyczna pasowała tylko jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Dobry dj z Warszawy poszukiwany!

Wiadomo – ile ludzi, tyle gustów, jednak istnieje parę istotnych prawd, jeśli chodzi o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Przede wszystkim opłaca się ocenić portfolio dj-a. Żeby to zrobić wystarczy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa albo dj wesele Warszawa, żeby znaleźć kilkanaście stron z ofertą dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Profesjonalny dj zadba o to, aby przyszła para młoda miała możliwość posłuchać i zobaczyć, jak dj radzi sobie na przyjęciach okolicznościowych. Stąd natychmiast daruj sobie strony, na których nie ma materiałów dźwiękowych bądź filmów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby tracić czas na wydzwanianie do każdego dj-a, aby wypytywać go o zaprezentowanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a możesz już w pewnym stopniu ocenić, na ile dj odpowiada Twoim gustom.

Sprawdź też to, jak konkretny dj wygląda podczas występów. Ważne jest tu przykładowo jego strój, dlatego, że dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być adekwatnie ubrany. W końcu jest to podniosłe wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że wie o tym.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Następną kwestią jest to, czy dj trudzi się również prowadzeniem na przyjęciu weselnym czy podobnej imprezie. Wielu dj-ów często zaznacza, że są także wodzirejami. Jednak… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby ustrzec się przed wpadką na weselu, sprawdź, czy dany dj rzeczywiście ma świadomość, na czym polega prowadzenie imprezy. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twojej imprezie wodzirej sypał nieodpowiednimi kawałami albo zwracał się do Twoich gości jak do swoich znajomych.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na weselach, można go ponadto wynająć na inną uroczystość. Stąd dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. I nie ma w tym nic szczególnego, ponieważ zespołom muzycznym ciężko jest nadążyć za nowymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony zasób utworów. A jeśli o tym mowa…

Dj na wesele czy zespół?

Gdy idzie o różnice pomiędzy dj-em a kapelą, to w poprzednim akapicie daliśmy znać o tym, że dj posiada większe możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy zwłaszcza na na imprezie weselnej. Wiesz przecież, że goście weselni często proszą o to , żeby zagrano konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „stary” utwór, to bandy jeszcze są w stanie szybko przygotować aranżacje, ale w przypadku najnowszych utworów? W tym starciu dj bezapelacyjnie ma przewagę. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

I tu warto napomknąć o innych plusach: dj nie potrzebuje tak cogodzinnych pauz, jak zespoły, bo nie traci energii tak błyskawicznie jak ci co sami grają. Zresztą goście zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj ma przerwę, ponieważ cały czas muzyka jest puszczana. Inną korzyścią oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to utwory oryginalne. To sprawia, że zawsze można być pewnym, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie fałszować. Inną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele związane jest z niższymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

W ramach podsumowania warto również powiedzieć o tym, że dobry dj dysponuje dodatkowo swoim światłem oraz innymi sprzętami, na przykład maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl: pierwszy taniec w subtelnej mgle i przy magicznym świetle, a do tego Wasza ukochana melodia, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można bez końca by opowiadać, ale chyba najlepiej będzie, gdy on sam je przedstawi. Zatem gdy pragniesz profesjonalnej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy energicznej muzyki na bal studniówkowy lub inną imprezę okolicznościową, koniecznie sprawdź stronę Dj Warszawa .