Turystyczny termos – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż nieruchomości za pośrednictwem biura nieruchomości
29 września, 2020

Firma sprzątająca dla firmy

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą potencjalni klienci patrzą, nawiązując kontakt z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na umowie może być zbyt mało, z uwagi na to wiele firm decyduje się na wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Ze względu na to nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się zdecydowanie bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają też osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Oferta firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. Decydując się na nawiązanie współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno opisać w umowie, które usługi będą konieczne, a także w jakich godzinach i dniach powinny być wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a nieraz sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Trzeba także umówić częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy sprzątać 1-2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstości sprzątania, należy skupić się na potrzebnych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie oraz zamiatanie, mycie podłóg lub usuwanie śmieci. W usługi wlicza się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Sporo firm sprzątających gwarantuje także pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Oferowane są również usługi okresowe, np. mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem pielęgnację zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej warto zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, by zyskać pewność, że sprosta konkretnym potrzebom. Obok tego należy zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , utrwalających ustalenia między stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, należy podchodzić z z dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by wykonanie usług przebiegało sprawnie oraz na czas. Warto zwrócić uwagę także na zachowanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, wskazujących na częstotliwość wykonywanych usług. Żeby wybrać dobrą firmę sprzątającą, powinno się zainteresować się środkami czystości oraz maszynami stosowanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście dostarczał niezbędny sprzęt oraz środki myjące, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa konkretna firma . Zdarza się, że firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, jakich nie da się kupić w zwykłym sklepie czy galerii.

Z jakiego powodu warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Zaufanie firmie sprzątającej może być korzystne z 2 fundamentalnych powodów. W głównej mierze takie rozwiązanie okazuje się zazwyczaj tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Oprócz tego, w przypadku, jeżeli nie posiadamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na powierzonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe zyski. Ponadto fachowe firmy sprzątają zdecydowanie sumienniej oraz staranniej, a przy tym w pełni dyskretnie, jeśli dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy innych. Tą metodą powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta oraz nie zniechęca potencjalnych klientów. Co więcej firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zwykle taka wiadomość jest przekazywana do właściwych osób, by nie dopuścić do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje także na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to też komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl