Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
30 listopada, 2016
biuro tłumaczeń bydgoszcz
Biuro tłumaczeń – profesjonalizm w każdym calu
6 grudnia, 2016

Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?

organizacja ślubów toruń

Sakrament małżeństwa to dla wielu par najistotniejsze doświadczenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że przyszli małżonkowie pilnują tego, aby był to dzień nadzwyczajny. Więc wiele par dużą część czasu poświęca na to, aby jak najlepiej zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest na przykład to w jaki sposób prezentuje się restauracja, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą obecne podczas wesela, a więc ogólnie rzecz ujmując – idzie o kwestie dekoracji.

To już nie są czasy, gdy wystarczył jeden zwykły kwiatek na stolikach, wielokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – przecież jest to ogromnie znacząca ceremonia i perspektyw na zrobienie jej niezapomnianej oprawy jest na pewno wiele. Zatem jakie istnieją dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie zrobione ze szklanych elementów, drewnianych elementów, lub z materiałów tkaninowych. Jeśli idzie o przeważające barwy, to nie muszą to być typowa biel, bądź odcienie ecri czy czerwonego. Często pary młode wybierają inne kolory, nierzadko bardzo intensywne. Modny jest na przykład fioletowy, lazurowy lub szafirowy.

Wciąż szczególnie atrakcyjnym elementem ozdobnym na imprezach weselnych jest romantyczne światło LED. Jest ono łatwe w montażu, prezentuje się elegancko oraz przede wszystkim sprawia niesamowite wrażenie. A ponadto światło może zamaskować widoczne minusy pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast światła ledowego, stawiają latarnie albo wyłącznie świece.

Co się dekoruje na weselu?

Zasadniczo to można wszystko przyozdobić, gdyż ozdoby nie muszą być ani nijakie ani stereotypowe, możliwości są wręcz nieskończone: od dekoracji z kwiatów (na przykład bukieciki na stoliki), przez dobrane oświetlenie sali. Jeżeli chodzi o powszechne oraz najczęściej upiększane rzeczy na weselach, to oczywiście są to stoły i miejsca do siedzenia. Na stoliki przeważnie układa się kwiaty w ciekawych flakonach, wizytówki z nazwiskami gości, małe upominki. Na krzesła narzuca się estetyczne pokrowce, zdobi je się także kokardami jak i bukiecikami. Na oddzielną wzmiankę zasługuje także stolik pary, który przeważnie wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o pomysły na dekoracje ślubne, przeważnie elementy dekoracyjne ceremonii odpowiadają aktualnej porze roku. Np. latem na stolikach pojawiają się słoneczniki, zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne możemy także dopracować tak, aby oddawały one charaktery pary młodej lub ich upodobania. Tak jest przykładowo w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie współmałżonkowie pochodzą z innych kultur i zależy im na zestawieniu ich zwyczajów.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle kwestii związanych z organizacją ceremonii znajdzie się również czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Pary, które ślub mają za sobą, potwierdzą że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko długotrwały, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że wynik finalny ich samodzielnego ozdabiania daleko odbiegał od wizji, którą początkowo posiadali.

Współcześnie wybór ozdób i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie interesują się tym tematem, wybór spośród tylu możliwości, potrafi zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko sali weselnej To także na przykład ozdoby na pojazd pady młodej lub zdobienie drzwi prowadzących na salę.

Absolutnie nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z wyjątkowych dekoracji ślubnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje weselne, które są „gratisem” zarezerwowanej restauracji czy innego lokalu. Nie łudźmy się – takie dekoracje są mdłe i przeważnie nie pasują przykładowo do stylu przyjęcia, muzyki itd.. Zresztą częstokroć parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje ślubne odzwierciedlały charakter ich związku, a nie były kopią każdego poprzedniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje wyśniony klimat w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, doradca pomoże wam dokonać wyboru, zaprezentuje pozostałe opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub auli weselnej posiada też dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie potrzeba kupować dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i poszukiwanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest bardzo skomplikowane. Zresztą większość z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we własnym mieszkaniu.

Jak działa agencja ślubna?

Na początek taka firma omówi z tobą twoją ideę rozważy twoje pomysły oraz możliwości, skonsultuje z tobą motyw przewodni dekoracji weselnych, w tym także kolory i porównanie kilkunastu a następnie stworzy plan dekoracji ślubu.

Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Prócz tego, że nie ma potrzeby zadręczać się, tym, czy na pewno zostało przygotowane oraz czy dekoracje będą dopasowane do siebie to również zaoszczędzicie dużo czasu oraz nerwów. Jeśli chcecie wsparcia przy dekoracjach weselnych, to z pewnością dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby poznać więcej informacji o organizacji oraz dekoracji na weselu, wybierz widoczny link: organizacja ślubów Toruń.