Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Warunki budowy biogazowni
26 listopada, 2016
organizacja ślubów toruń
Jak organizować ślub i udekorować salę weselną?
1 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli oboje pochodzicie z różnych krajów i jesteście różnego wyznania…

Wesela mieszane to ogromne wyzwanie. Primo – trzeba sprawić, by rodziny Młodej Pary dotarły zgodnie z harmonogramem, secundo – podczas uroczystości powinny się wzajemnie rozumieć, mianowicie pomocne są osoby, które rozumieją obydwa języki, po trzecie – program instrumentalny musi być pewnego rodzaju kompromisem, co znaczy, że powinno się go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości perfekcyjnie sprawdzi się dj – wodzirej, który zrealizuje scenerię dźwiękową w oparciu o wymagania Młodej Pary. W Polsce regularnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-francuskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie lub polsko-rosyjskie. W czasie ich aranżowania powstaje dużo problemów, jakimi nie muszą zadręczać się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w tym samym kraju. W przypadku wesela par „mieszanych” należy zastosować „odrobinę kultury” polskiej i zagranicznej. Dotyczy to wszystkich rytuałów, potraw, instrumentalisty oraz najważniejszych niespodzianek. Sporym kłopotem może być język, dlatego powinniśmy na ową uroczystość zaangażować translatora, jeśli Młoda Para, rodzina albo przyjaciele nie mogą tego uczynić. Na bieżąco będzie tłumaczył wystąpienia oraz omawiał wszelkie zwyczaje.
W jaki sposób więc zintegrować dwie tradycje, różnorakie doświadczenia i sprawić, ażeby goście nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Odpowiedni dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik zintegrować w trakcie wesela dwie różne tradycje. Każda familia będzie pewnie całkowicie inaczej przygotowana do owej uroczystości, zatem wszelakie różnice powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na którego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

  • jego doświadczenie w realizowaniu tego rodzaju zabaw (sprawdźmy w jakiej liczbie konkretnie uczestniczył)
  • zdolności wokalne, muzyczne lub wodzirejskie (możemy zajrzeć na filmiki z imprez, które już wcześniej zostały przez niego wykonane)
  • łatwość wytwarzania pozytywnych emocji u rodzin uczęszczających w analogicznych ceremoniach (np. na filmach widać, iż zaproszone osoby na rozmaitych zabawach znakomicie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do drobiazgów
  • spisanie umowy z wszelkimi detalami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt przedłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje zabaw itp.)
  • detale – czyli wszelkie rzeczy, jakie będą ważne w owym dniu, a jakie tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, np. kultura osobista, należyty strój, punktualność)
  • zarysowanie „Planu B”, zatem dodatkowego grafiku, który w przypadku nierealności zastosowania pierwszego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem w trakcie wesela? Z jednej strony goszczenie czy to trunkiem, czy to fragmentem ślubnego tortu właściwie nie powinno wywoływać większych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie zamierza mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za grę, która odpoczywa „pod stołem” całkiem wstawiona… Możemy wybrać wyjście pośrednie, więc przeznaczyć jeden indywidualny stolik dla dj’a z klasyczną „odrobiną” szlachetnego trunku. Inaczej cała uroczystość może rychło się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz niezwłocznie „zmyją się” do domów.

Jakie gry może zaproponować dj?

Możliwości jest doprawdy wiele. Możemy zaproponować własne pomysły bądź zdać się w pełni na inicjatywę wodzireja. Gry można posegregować na rozrywki powiązane z oczepinami, rozrywki taneczne, losy itp. Ważne jest, aby wymieszać zabawy integracyjne (na jakich rodzina i przyjaciele posiadają szansę rozmawiać ze sobą i się bawić), typowe (test zgodności, szalone tańce lub druga twarz), neutralne (by uniknąć monotonii podczas uroczystości weselnej). Wspaniałym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą bądź Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o silnym zabarwieniu seksualnym, obsceniczne bądź znieważające którąś ze stron. Wodzirej może uzbierać przybyłych do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, m in. corridę, mazurka, kaczuchy, oberka. Zanim powstanie program niespodzianek powinniśmy pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi zaproszonymi osobami o obyczajach państwa, z którego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeżeli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo zaplanować wszystkie niuanse. Powinien złączyć różnorodne warianty muzyki, ażeby każdy z przybyłych posiadał możliwość bawienia się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

Podczas brytyjskiego wesela zaproszone osoby indywidualnie płacą sobie za alkohol. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku zaślubin.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem – dj na wesele międzynarodowe