Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy turystyczne – jaki najlepszy i jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do biura – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja nóg woskiem – jak depilować

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż dużym uznaniem wyróżnia się depilacja woskiem. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości części ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest trochę bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba pamiętać, że wosk musi być zaledwie odrobinę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Obszarami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale też ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrobić sobie porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed depilacją trzeba porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, żeby podczas depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskowej. Z uwagi na to na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Systematyczne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto delikatniejsze i cieńsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl