Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne
25 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
22 października, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknej sylwetce bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego niezwykle ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przeciążać ciała i uprawiać łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba również zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową również uszkodzenia oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.