Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, przydtane do pracy i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
25 września, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi kosmetyczne

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje wiele interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale też modelują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle nowsze oraz skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, innowacyjne technologie powodują, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się pozytywnymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie oddziałuje na jej zdrowie i wygląd. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody zazwyczaj angażują pracę specjalistycznych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i zasysa je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które stymulują organizm do włączenia procesów odnowy i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają wyjątkowy, dodatni wpływ na stan skóry. Tego typu działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność i zwalniają starzenie.

W tym zakresie można wykorzystać też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także wygładzają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się nadmiernego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są niepodatne na ćwiczenia lub wymagające diety. Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele łatwiej je odessać albo przenieść do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają też dodatkowe pozytywne efekty, na przykład: pobudzają do produkcji kolagenu albo wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pozbyć się cellulitu, zminimalizować blizny, zmarszczki oraz rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją też techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, ciągle odnajdują co raz to nowsze oraz skuteczniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów pobocznie oddziałuje na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy użyciu nici liftingujących – wszywanych w głębokie warstwy skóry, by unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.