Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kostka brukowa
29 sierpnia, 2020

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele technologii, które eliminują przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Nie tak dawno na efekt należało czekać aż do końca leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych wiąże się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, na co będzie trzeba poświęcić trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant w pełni zespoi się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy gwarantuje znacznie lepsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny i nie zabiera dużo czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować moc lampy i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się poprawić również za pomocą koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym albo do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Dzięki nim da się ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako metodę korekty minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik