Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Nogi drewniane, balustrady, tralki, poręcze – wszystko dla Twojego domu
23 marca, 2017
Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
24 marca, 2017

Ciekawe wykończenie domu – drewniane balustrady

Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
W domach, w jakich umieszczone są stopnie, muszą obowiązkowo być zamontowane balustrady o dopuszczalnej wysokości. Jest to ten element mieszkania, jaki ma zagwarantować asekurację wszystkim domownikom – zwłaszcza najmłodszym oraz seniorom. Aktualnie istnieje tyle stylów barierek, że faktycznie jest w czym wybierać. Trzeba wymienić tu chociażby balustrady przezroczyste i całe. Pierwsze pomiędzy tralkami posiadają fragmenty wypełniające prześwitujące, przykładowo zrobione ze szkła. Balustrady pełne stosuje się we wnętrzu budynków publicznych oraz są skonstruowane najczęściej z niezwykle mocnego materiału, np. cementu. Można je niewątpliwie przymocować w domu dwupoziomowym bądź budynku jednorodzinnym, żeby urozmaicić charakter wnętrza pomysłową konstrukcją.

Wybrać balustradę ażurową czy pełną?

W pierwszej kolejności musimy zastanowić się rzeczywiście: czy stopnie razem z z barierą będą częścią odróżniającą się w domku, czy będą wypełniały wyłącznie funkcję praktyczną (i mają wpasować się w otoczenie)? Trzeba pomyśleć, jakie produkty będą współgrać, w jaki sposób ma prezentować się cała forma i ile maksymalnie pieniędzy możemy wyłożyć na jej wybudowanie. Mówiąc w skrócie rzecz ujmując chodzi o to, aby wpasować wszystkie części do temperamentu pomieszczenia, przykładowo ładnie dekorowanych nóg drewnianych w dawnych meblach, drewnianych osłon na podłokietniki lub rzeźbionych poręczy.

Bariera może być zamontowana jedynie po jednej części stopni, jeśli po drugiej znajduje się ściana. W dużej części przypadków może być także oddzielnym komponentem w mieszkaniu – jeśli konstrukcje ulokujemy po obu częściach. Jeśli jesteśmy w momencie akceptacji schematu domu, jesteśmy zobowiązani zawrzeć również obniżenia z poręczami. Architekt, który utrzymuje, iż są nieprzydatne, na pewno nie jest zawodowcem. Szczególnie, jeśli podtrzymuje, iż będziemy mieli dużo wolnej przestrzeni oraz owe ograniczenia absolutnie nie są nieodzowne. Lepiej zainwestować w coś, co powinno chronić przed upadkiem, a niekiedy utratą życia.

W jakim momencie zamontować balustradę?

Mamy szansę to wykonać w trakcie stawiania schodków – w obszarach, w jakich mają być włożone tralki są umieszczane dodatkowe pręty (zaraz potem są usuwane). Następną propozycją jest przygotowanie balustrady po postawieniu stopni. W takim przypadku należy wywiercić delikatnie wyloty i zainstalować konstrukcję. Doskonałym pomysłem jest montowanie bariery na skrajach schodów, przez co przestrzeń do chodzenia krótko mówiąc nie pomniejsza się aż tak bardzo. W niektórych budynkach mamy szansę ujrzeć jeszcze odmienne rozwiązanie. W przypadku kiedy zamontowanie bariery jest niewykonalne z uwagi na obszar, wtedy zakłada się stojące zapory. To one wyodrębniają przestrzeń otwartą od schodów oraz gwarantują właścicielom bezpieczeństwo.

Każda balustrada bez względu na typ musi koniecznie zatrzymać dorosłego domownika, jaki z rozpędu na nią wpada. Chodzi o to, aby utrzymała jego ciężar oraz nie była ubocznym czynnikiem powodującym wypadek. Następną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym dzieciom, które w trakcie rozrywki będą chciały wpychać głowę pomiędzy pręty. Rozstaw tralek nie powinien być wówczas mniejszy niżeli 12 cm. W innym przypadku musimy przygotować się na zabieranie prętów oraz zapełnienie balustrady czymś innym. Dodatkowo poręcze muszą być oddzielone od ściany na przynajmniej 5 cm, zatem w takim oddaleniu, żeby można było spokojnie chwycić się barierki. Elementy całe ze szkła zdecydowanie muszą posiadać lepsze parametry. W przypadku zbicia drobne kawałki nie mogą ranić.

Z ilu elementów składa się balustrada?

Tralki – to inaczej proste drążki jakie są przymocowywane w ziemi. Do nich dokłada się poręcz i „dopełnienie”. Duża liczba producentów dodatków do sprzętów domowych może wykonać tralki tradycyjne, tralki skręcone bądź tralki przeróżnie rzeźbione. Muszą znakomicie wpasowywać się w otoczenie. Drążki drewniane są produkowane z najznakomitszej klasy drewna, przykładowo bukowego. Oprócz wnętrz mamy szansę je mocować na tarasach. Zwykle są najefektowniejszym motywem balustrady, jeżeli wykona je profesjonalny rzemieślnik.

Poręcze – inaczej pochwyty, a więc te części balustrady, za jakie po prostu łapiemy idąc po schodach. Przebiegają wzdłuż schodków oraz zapewniają mocne wsparcie. Muszą być dostosowane do charakteru balustrady, absolutnie nie może ślizgać się po nich dłoń i muszą mieć dostateczną wielkość.

Wypełnienie balustrady – więc część balustrady, jaka mieści się między tralkami. Zazwyczaj osadza się tutaj moduły mające powstrzymać upadek. Mogą być skonstruowane z gęsto przytwierdzonych tralek, dekorowanych słupków drewnianych, szkła w metalicznych obramowaniach albo z metalu o dowolnym kształcie.

Drewniana balustrada będzie zawsze pasować

Większość odbiorców najczęściej kupuje balustrady z drewna, bowiem sprawdzają się w każdym domu niezależnie od wykończenia. Możemy dobrać klasyczne, surowe tralki bądź pięknie dekorowane. To samo odnosi się do pochwytów. Drewno jest materiałem przyjemnym w obróbce, nie wyziębia dłoni i mamy szansę je zaimpregnować (czy pomalować na ulubiony kolor). Dobrze jest zamontować balustradę z identycznego drewna, z którego są stworzone schody (ponieważ inaczej nie będzie prezentowało się to stylowo). Należałoby również pamiętać, że drewniane fragmenty nadają pomieszczeniom wzniosłości, dlatego nadają się wyłącznie do przestronnych wnętrz.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć dużo więcej wejdź w odsyłacz – Nogi drewniane sklep