Sala zabaw Poznań - Urodziny dla dzieci Poznań - Kinderpark Poznań
Urodziny dla dzieci, czyli co zrobić dla swojego malucha?
10 maja, 2012
Kurs bezpiecznej jazdy – poznaj naszą ofertę!
6 lutego, 2015

Okna to fundamentalny element każdego domu, lub mieszkania. Precyzyjna stolarka okienna zapewnia prawidłową wentylację wnętrza domu i redukcję utraty ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż mają wpływ na przemyślane zarządzanie energią. Ciepło zostaje we wnętrzu, a zimne powietrze zostaje odizolowane przez pakiet szyb i odpowiednią liczbę komór. Okna są również ważnym elementem aranżacji, stąd też obecnie producenci przywiązują szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki produkcji okien. Wybór okien do biura to bardzo istotna decyzja, która powinna być podjęta już podczas budowy. Dobrze jest zatem poradzić się doświadczonych specjalistów w kwestii technologii okien, lub na własną rękę poszukać informacji o tym na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w przystępnej cenie i jaki model wybrać, by najlepiej odpowiadał Twoim wymaganiom.

Wymiary i zamawianie okien

Budujesz dom i nie wiesz jak podjąć decyzje o rodzaju okien. Najpierw pomyśl z z jakich surowców powinny być wytworzone okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz także kolor okien, który będzie pasował tak samo do frontu, jak i do koloru ścian w wnętrzu mieszkania. Zadecyduj w jakie elementy dodatkowe powinny być wyposażone okna. Wypisz sobie swoje uwagi i koncepcje, by być lepiej przygotowanym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do danego modelu przejedź się do producenta, który szczegółowo przedstawi Ci parametry okna i przedstawi całą swoja ofertę. Okna dobrze jest zamówić w momencie, gdy dom jest już zadaszony. Wybierz termin transportu tuż przed montażem, by bez potrzeby nie magazynować okien, co może kusić potencjalnych złodziei, lub doprowadzić do zbędnych zniszczeń. Nie zapominaj o tym, że produkcja indywidualnych okien zajmuje więcej czasu niż normalnie. jeżeli nie nie wstawiałeś nigdy okien samodzielnie wykup także usługę montażu. Pracownicy firm produkujących okna posiadają wszelkie umiejętności i wyposażeni w wszelkie niezbędne narzędzia, co powoduje, że ekspresowo i precyzyjnie realizują wszelkie usługi montażowe. Zaoszczędzisz w ten sposób dużo czasu i nerwy. Kupuj okna znanych firm. Dobry producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na swoje produkty i błyskawiczny serwis, w razie jakichkolwiek problemów.

Najważniejsze cechy okien

Najważniejsze cechy okien umieszczone są w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Jednak na co zwrócić uwagę konkretnie, w trakcie wywiadu z działem handlowym, lub podczas analizy właściwych modeli okien? Na samym początku niezwykle ważna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, tak samo przyszybowe, jak i oporowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Zatrzymują one także hałas, kurz i zimne powietrze, co powoduje, że odczuwamy optymalny komfort w mieszkaniu. Najmocniejsze uszczelki wyprodukowane są z EPDM oraz z TPS. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek nie była niższa niż 4. Kolejnym istotnym elementem są szyby. Warto zwrócić uwagę na to, aby szyby charakteryzowały się jak najniższym parametrem Ug, który oznacza energooszczędność okna. Okna powinny być wyposażone w 5 komór, które gwarantują wysoką izolację termiczną, zarówno w lato jak i zimę. Za najkorzystniejsze uważane są komory o grubości ścianek 3 mm. Powinieneś się także zastanowić nad funkcjonalnością okien. Dobrze by było gdyby Twoje okna były zaopatrzone w komfortowe w obsłudze okucia. Kup okna z okuciami, które dają możliwość ich otwarcia na bok, a także do pionu.

Okna pasywne jako idealna opcja dla Ciebie

Każdy z nas mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien mógłby obniżać utratę ciepła i pomniejszał wydatki na ogrzewanie? Tak jest to możliwe, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, dzięki wysokiej izolacyjności termicznej sprzyjają wykorzystywaniu odnawialnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z maszynami takimi jak panele słoneczne, czy rekuperatory daje najlepsze efekty, w postaci nawet 90 % oszczędności energii. Takie efekty możliwe są dzięki użyciu w oknach połączenia specjalistycznego trzyszybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która doskonale zatrzymuje ciepło w pomieszczeniach. Okna pasywne wyróżnia jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W tradycyjnych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, podczas gdy w oknach pasywnych stosuje się ramy o głębokości sięgającej nawet 120 mm. Zatem jeżeli pragniemy racjonalnie gospodarować energią cieplną i kosztami eksploatacji naszego domu, powinniśmy pomyśleć o montażu okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, gwarantują większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, czy okna standardowe? Możliwości jest wiele, a decyzja powinna być rozsądna. Najważniejszy jest znany producent i wysoki standard materiałów, z którego konkretne okna są wyprodukowane. Nim kupimy konkretny rodzaj okna, dobrze jest porozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienną wiedzą mają w małym palcu. W sieci możecie odnaleźć dużo specjalistycznych artykułów, które pomogą Wam poprawnie wybrać. Przecież okna to inwestycja na długi czas, dlatego warto jest racjonalnie ulokować swoje pieniądze.

Przeczytaj więcej o oknach PCV i cechach okien pasywnych. Jako producent okien wybierzemy dla Ciebie wysokiej jakości produkt, który zagwarantuje Ci doskonałą izolację ciepła i hałasu. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową po więcej szczegółów: okna PCV.