Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Pozycjonowanie w mapach Google
11 września, 2020

Kubek termiczny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy głównie w czasie zimowo-jesiennym, jeśli planujemy zabrać ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, czy na przykład na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko przedłużają ciepło, ale również sprawdzają się do przechowywania chłodnego picia w upały. Który kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy głowisz się nad termosami turystycznymi. Dobry kubek termiczny na długo zachowa ciepło herbaty czy kawy lub zimno picia. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, najlepiej na początek przemyśleć parę ważnych szczegółów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał jego produkcji. Od tego zależy jego zastosowanie i możliwość utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Powinno się też wybrać formę kubka i jego objętość. Kubki o średniej pojemności nie sprawdzą się na dłuższych wyprawach, z tego powodu w tej sprawie warto dopasować rozmiar kubka do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by miał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce wyznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka do pracy najlepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą niemal wszystkie termiczne kubki, które mają długi czas trzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tytanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te słabiej trzymają temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który kubek termiczny jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być głównie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny przeważnie wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo niedrogie, posiadają wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez trudu wejdą do tornistra i będą łatwe w korzystaniu. I choć mniej czasu zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie potłuką się tak jak na przykład termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry również na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie temperatury jest konieczne, rozsądniej nabyć termiczny kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, wygodne, a ponadto są bez związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są trochę droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne sprawdzą się podczas wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę z reguły chcemy, aby kubek termiczny jak najdłużej zachowywał temperaturę picia wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najdłużej ze wszystkich zachowują zimno lub ciepło, ponieważ są doskonale izolowane, dzięki czemu utrzymują temperaturę przez wiele czasu. Dodatkowo mają wytrzymałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego masa, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie trzeba szczególnie uważać, z uwagi na to kubek termiczny odpowiedni do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny i dobrze utrzymuje temperaturę. Kubki porcelanowe, szklane czy plastikowe są zbyt podatne na zniszczenia, aby nadawały się do samochodu. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane tytanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są trwałe i długo zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów przeważnie cenimy produkty z dobrym wyglądem, z uwagi na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój wyjątkowy charakter, natomiast kubki ceramiczne wielką ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć plastikowe kubki też charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki Contigo